top of page
8.jpg
kartki na złe okoliczności

słowa i pocztówki dla chorych przyjaciół | projekt fundacji ludzieimedycyna.pl

strona główna: Witaj
kartki na złe okoliczności

Twój przyjaciel zachorował? Co powiedzieć? Poszukaj w bazie naszych słów i grafik - znajdź takie, które będą pasować do Waszej relacji.  Pobierz za darmo, prześlij przyjacielowi.

Ta baza to efekt projektu fundacji ludzie i medycyna: "Kartki na złe okoliczności".

Autorzy kartek - osoby chorujące i zdrowe, graficy, copywriterzy, gimnazjaliści, lekarze, fotografowie i wszyscy inni - udostępniają swoje dzieła na licencji Creative Commons.

strona główna: Praca
strona główna: Info
o projekcie

"Kartki na złe okoliczności" to projekt fundacji ludzie i medycyna. Od 2018 roku szukamy słów i obrazów, które mogą być wykorzystane w sytuacji, gdy bliskiemu, przyjacielowi zdarzyło się zachorować. Efektem jest ta baza. Zapraszamy, by rozwijać ją razem z nami.

W projekcie odbyły się: warsztaty kreatywne w kawiarni Wrzenie Świata w 2018, warsztaty z ćwiczeniami improwizaji teatralnej dla pacjentów na konferencji Patient Empowerment 2018, 24-godzinny maraton pisania tekstów na Facebooku w 2018, spotkanie z uczestnikami konferencji Komunikacja w Medycynie 2018. Słowa i grafiki przysyłają nam osoby, które ten projekt poruszył lub twórczo zainspirował. Malarka Małgorzata Widomska poprowadziła zajęcia z trzema klasami gimnazjum w Batorym w 2019.

Co przed nami? Chcemy drukować kartki i umieszczać je w szpitalach. Chcemy też organizować więcej warsztatów kreatywnych – sama praca nad poszukiwaniem nowych słów do opisania doświadczenia choroby jest dla pacjentów i ich bliskich olbrzymią wartością.

Słowa i grafiki udostępnione są na licencji CC BY-NC 4.0. Oznacza to, że można z nich dowolnie korzystać pod warunkiem wskazania autora. Utwory nie mogą być wykorzystywane do użytku komercyjnego. Tekst licencji uproszczony (PL). Tekst licencji pełny (PL).

dołóż coś od siebie

Czekamy na Twoje słowa! Masz takie, które pomagają ci w chorobie lub w kontakcie z chorującą osobą? Przyślij je: aniacharko@gmail.com.

Czekamy na Twoje grafiki! Zainspirował Cię projekt, a może konkretny tekst? Stwórz grafikę w dowolnej technice i przyślij nam plik w formacie A6 (idealnie: także w wersji do druku).

Możesz też dorzucić się finansowo do rozwoju projektu. Kartki, wszystkie wydarzenia, strona internetowa są tworzone bez żadnego wsparcia finansowego. Najważniejsze koszty w projekcie to: utrzymanie strony internetowej (ok. 250 zł / rok), odnowienie domeny (ok 100zł / rok). Dodatkowe koszty to: przygotowanie do druku, druk i dystrybucja kartek - te koszty są zależne od nakładu, czyli skali naszego działania.

Numer konta fundacji ludzie i medycyna (z dopiskiem: "kartki"): 85 1140 2004 0000 3702 7923 0838 (mBank).

bottom of page